fk vardar

Спорт

ВИДЕО: Новоматик Македонија ќе го финансира ФК Вардар со еден милион евра годишно

А1он
Македонската фудбалска гордост ФК Вардар денеска доби генерален спонзор со официјално потпишување на договор за соработка. Претставникот на светски реномираниот aвстриски бренд во игрите на
Спорт

Комити им се заканија на Арсовска и на Славески: Исплатете ги парите или ќе се радикализираме

А1он
Упатуваме апел до претседателот на советот на Град Скопје, Трајко Славевски и градоначалничката Данела Арсовска, финансиските средства наменети за ФК Вардар, изгласани едногласно уште на
Uncategorized Спорт

ФК Вардар доби свој дом во Аеродром, пуштен во употреба новиот фудбалски терен наменет за младинската школа на клубот

А1он
На свечен настан, вчера во Општина Аеродром официјално беше пуштен во употреба новиот фудбалски терен наменет за младинската школа на фудбалскиот клуб Вардар. На настанот
Спорт

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

А1он
Вардар е емоција, македонски спортски бренд со кој сите се гордееме, а ние со задоволство го поддржуваме. Ова на својата фејсбук страна го напиша градоначалникот
Македонија

Бугарската Фондација не се откажува: Вардар не искористи, влегуваме во Втора или Трета лига со 120.000 евра

Орце Костов
Најтрофејниот фудбалски клуб Вардар е завршена приказна за бугарската организација „Фондација Македонија“, но таа сепак ќе влезе во македонскиот фудбал. „А1он“ дознава дека за неколку
Спорт

ЛДП: ФК Вардар е симбол на државата, затоа ја поздравуваме поддршката на политичките партии за клубот

А1он
Ги поздравуваме сите политички партии кои застанаа позади иницијативата на Либерално-демократската партија, Фудбалскиот клуб „Вардар” конечно после долго време политички и институционални превирања и опструкции
Спорт

ЛДП обезбеди финансиска поддршка на ФК Вардар во Град Скопје

А1он
Иницијативата за обезбедување институционална поддршка за ФК Вардар, предложена од советникот на ЛДП проф. д-р Никола Пановски во Советот на Град Скопје, беше изгласана со
Спорт

Фудбалерите на Вардар останаа без плата, Комитите собираат пари: Цобе сите не изневери

А1он
Навивачката група Комити денеска преку соопштение извести дека ќе им даде финансиска помош на фудбалерите на Вардар, бидејќи клубот и покрај ветувањата, не им ги