karolina goceva

Магазин

Каролина позитивна на ковид-19, го откажа концертот во Охрид

А1он
Каролина Гочева е позитивна на коронавирус поради што нејзиниот концерт во Охрид се откажува. Пејачката се огласи на социјалните мрежи каде истакна дека се тестирала
Магазин

ВИДЕО: „Ѕвона“ – прв сингл од претстојниот албум на Каролина Гочева

А1он
Во пресрет на Новогодишните празници нашата поп-ѕвезда Каролина Гочева ја објави песната „Ѕвона“ – нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината
Магазин

ВИДЕО: „Свет без граници“ – нова песна на Каролина Гочева

А1он
Македонската поп-ѕвезда, Каролина Гочева ја објави песната „Свет без граници“ за која што е приготвено и lyric видео. Автор на музиката и текстот, на оваа
Македонија

Каролина Гочева донираше 60 илјади денари за поплавените семејства

А1он
Каролина Гочева донираше 60 000 денари за настраданите смејства, информираше нејзината матична продукција, Аволон. – Нема зборови со кои може да се искаже сочувство до