milenko nedelkovski

Македонија

ЗНМ: Миленко Неделковски го изгуби судскиот спор против Секуловска, Србиновски и Пировска

А1он
Основниот граѓански суд Скопје го одби како неосновано тужбеното барање на Миленко Неделковски за утврдување на одговорност за клевета и надомест на штета против новинарите
Видео Македонија

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Не сум виновен

А1он
Новинарот и водител, Миленко Неделковски, денеска првпат седна на обвинителна клупа како обвинет за ширење расистички и ксенофобичен материјал на интернет. На Неделковски му суди
Македонија

Миленко Неделковски на 17 јануари на суд за ширење ксенофобија

А1он
Новинарот и водител, Миленко Неделковски, на 17 јануари 2019 година првпат ќе седне на обвинителна клупа како обвинет за ширење расистички и ксенофобичен материјал на
Македонија

Кривична пријава против Миленко Неделковски за коментари со кои ја загрозил сигурноста на Заев

А1он
Од министерството за внатрешни работи соопштија дека ќе поднесат кривична пријава против Миленко Неделковски поради коментар на социјалната мрежа Фејсбук, со која ја загрозил сигурноста
Македонија

Неделковски: На врата ми е дојдена полиција да ме уапси

А1он
Новинарот Миленко Неделковски преку Фејсбук напиша дека на врата му дошла полиција да го уапси. Како што пишува тој тие имале „покана“, но немале детали
Македонија

Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на „Фејсбук“ за жртвите од пожарот во Грција

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави обвинителен предлог против новинарот Миленко Неделковски поради ширење расистички и ксенофобичен материјал на интернет.
Македонија

Неделковски за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ: Не предадовте проклетници

А1он
Здружението „Бојкотирам“ на социјалните мрежи сподели постер со некои од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за кои има сомнеж дека ќе ги поддржат уставните измени. Од „Бојкотирам“
Македонија

(ВИДЕО) Неделковски до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Зошто молчите, за Македонија се оди и во затвор

А1он
Миленко Неделковски во неговата емисија ги повика функционерите и поранешни министри од ВМРО-ДПМНЕ да искажат став околу референдумот, бидејќи, како што кажа тој, тоа прашање
Македонија

Неделковски: Неверојатен интерес на Унгарциве за „Курир“ и „Република“

А1он
Откако медиумите објавија дека порталите „Курир“ и „Република“ имаат ист унгарски газда, новинарот Миленко Неделковски на неговиот Фејсбук профил напиша дека е изненаден од големиот
Македонија

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000

А1он
„Чувството кога мојата емисија постирана пред 14 часа ја гледале 10.000 луѓе, а емисијата со интервјуто на Никола Груевски постирана пред 24 часа ја гледале