milenko nedelkovski

Македонија

(Видео) Велиновска: На Груевски, ни името не сакам да му го споменам

А1он
Мирка Велиновска и Миленко Неделковски со остри критики кон Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Еден ден пред гласањето, таа беше разочарана зошто Груевски не
Македонија

Миленко Неделковски повикан во Основното јавно обвинителство како осомничен

А1он
Водителот Миленко Неделковски објави дека бил повикан од Основното јавно обвинителство како осомничен за кривично дело „Загрозување на сигурноста преку ширење расистички и ксенофобични материјал
Македонија

ВИДЕО: Миленко Неделковски делеше знамиња пред Суд и си замина

А1он
Пред Судот како поддршка на тепачите на пратениците на крвавиот четврток во Собранието, дојде и Миленко Неделковски. Тој инаку на својот Фејсбук профил повика за
Македонија

Неделковски: Сега има причина да се здроби канцеларијата на Иванов

А1он
Новинарот Миленко Неделковски, изреволтиран што Претседателот Иванов му го предаде мандатот за состав на Влада на Зоран Заев на социјалните мрежи напиша дека сега има
Македонија

Динко повторно тргнува во Македонија со спомен плочата и по Миленко Неделковски

А1он
„Во најскоро време повторно ќе тргнам кон Македонија. Не сме ги расчистиле сметките за прашањето со спомен плоча на Кајмакчалан“. Ова го објави ловецот на
Македонија

Груевски: Треба да и дозволиме на Бугарија да постави спомен плоча на Кајмакчалан

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот фејсбук профил со став за кршењето на спомен плочата на Кајмакчалан од страна на Миленко Неделковски. „Во врска со
Македонија

Миленко Неделковски прогласен за персона нон грата во Бугарија

А1он
Лично иницирав процедура Миленко Неделковски да биде ставен на списокот на странци кои не се пожелни на територијата на Бугарија. Ова го изјави министерот за
Македонија

Динко со нова закана за Миленко: „За една недела те апсам“

А1он
„Им давам на македонските власти точно една недела да го уапсат нивниот државјанин Миленко Неделковски за вандалскиот чин кој го изврши! Премногу внимание веќе му
Видео Македонија

(ВИДЕО) Миленко Неделковски на Нова Бг: Бугарите се како кучињата, кои сакаат да ја обележат територијата од дрво на дрво

А1он
Нова Бг објави интервју со Миленко Неделкоовски за кршењето на спомен плочата на Кајмакчалан. „Скандалозниот македонски новинар Миленко Неделковски, кој ја искрши спомен-плочата, поставена од
Македонија

„Бугарија денес“: Динко Велев тргнува во лов на Миленко Неделковски

А1он
„Бугарија денес“, објави дека Динко Велев, најпознатиот ловец на мигранти, тргнува во лов на Миленко Неделковски. Ќе му ја скршам колата со чекан како што