Неделковски: Неверојатен интерес на Унгарциве за „Курир“ и „Република“

Од:

Откако медиумите објавија дека порталите „Курир“ и „Република“ имаат ист унгарски газда, новинарот Миленко Неделковски на неговиот Фејсбук профил напиша дека е изненаден од големиот интерес на Унгарците за македонскиот медиумски простор.

„Неверојатно колкав интерес Унгарциве покажаа за медиумскиот простор во МК!

Прво Џорџ Сорос со години, па сега овој анонимус во Курир, Република и Алфа… Наводно Унгарец и во ТВ Нова!

А бе, парите таму да не ги штекафте?!

А и нотарот за “Антверпен” зделката (недвижнината) е од Маџарска!

Плус, ликовите од “27-ми април”, од Скопје побегнаа во Маџарска.

А и Горан Грујески и Никола Бошковски беа фатени на аеродром во Солун, пред да се качат на авион за Будимпешта!

А и на Унгарска граница ‘пере су биле у шишу’, 700.000 евра на Срџан Керим“ напиша Миленко.

Би можело да ве интересира

ЗНМ: Миленко Неделковски го изгуби судскиот спор против Секуловска, Србиновски и Пировска

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Не сум виновен

Ана Ололовска

Миленко Неделковски на 17 јануари на суд за ширење ксенофобија

Наум Локоски

Кривична пријава против Миленко Неделковски за коментари со кои ја загрозил сигурноста на Заев

Наум Локоски

Неделковски: На врата ми е дојдена полиција да ме уапси

Наум Локоски

Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на „Фејсбук“ за жртвите од пожарот во Грција

Ана Ололовска