(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000

Од:

„Чувството кога мојата емисија постирана пред 14 часа ја гледале 10.000 луѓе, а емисијата со интервјуто на Никола Груевски постирана пред 24 часа ја гледале 3.000 луѓе“, напиша Миленко Неделковски

Тој во емисијата кажа дека освен СДСМ и странскиот фактор, за промена на власта влијание имала и апатичната опозиција предводена од Никола Груевски.

„ВМРО-ДПМНЕ наместо да се спротивстави, измислува задачи кои потоа не се спроведуваат туку се за „купи ден-помини“. Да не им давам преголемо значење, но на пример има лажен профил Анета Маневска, а се работи за машка личност од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ која напиша на Фејсбук „Гласавте без мозок“.

Даштевски кога членуваше во Обединети за Македонија за него Груевски не беше најуспешен претседател во ВМРО-ДПМНЕ или премиер во Македонија.

И Тони Михајловски да прикочи, зошто да не вадиме видеа од митинзите на Обединети за Македонија како го најавува идниот претседател на Македонија“, вели Неделковски.

Би можело да ве интересира

ЗНМ: Миленко Неделковски го изгуби судскиот спор против Секуловска, Србиновски и Пировска

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Не сум виновен

Ана Ололовска

Миленко Неделковски на 17 јануари на суд за ширење ксенофобија

Наум Локоски

Кривична пријава против Миленко Неделковски за коментари со кои ја загрозил сигурноста на Заев

Наум Локоски

Неделковски: На врата ми е дојдена полиција да ме уапси

Наум Локоски

Обвинение против Миленко Неделковски за статусот на „Фејсбук“ за жртвите од пожарот во Грција

Ана Ололовска