nevreme vo Skopje

Видео Македонија

(ВИДЕО) Сугарески: Груевски и неговите послушници мора да одговорат како во 21. век загинаа 23 лица од поплавата

А1он
Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Горан Сугарески обвини дека ВМРО-ДПМНЕ не сака никогаш да се одржи надзорната расправа бидејќи, како што рече, не сака
Македонија

СДСМ: Диме Спасов ги понижува најзагрозените

А1он
Диме Спасов повторно си игра кампањи со најзагрозените категории граѓани, фалејќи се дека постои условена можност за 12.000 денари финансиска помош за учениците средношколци од
Македонија

Дипломиран агроном понудил генијална идеја за санирање на последиците од поплавите, Владата го игнорира

А1он
Минатата недела му испратив СМС порака на вицепремиерот на Владата во која ја понудив мојата стручност и знаење за санирање на последиците од поплавите во
Македонија

СДСМ: Одговорност за неисчистените канали мора да има, ревизорот ги потврди злоупотребите,

А1он
Неисчистените канали се потврда дека потфрлањето на институциите е причина за многу човечки животи. Државниот ревизор, на страна 22 од извештајот точно посочува дека постапката
Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Бараме интервентната помош за поплавените граѓани да се зголеми на 90 илјади денари

А1он
Власта под контрола на Никола Груевски целосно потфрли во реакцијата за поплавите. За жал корупцијата и алчноста за пари однесоа човечки животи. Државните институции делуваа
Македонија

Наместо одговорност, Собранието изгласа благодарност на надлежните

А1он
Наместо отсликување на реалната состојба, за што денеска беше свикана и итната седница, Собранието се состана за да искаже благодарност на надлежните и да покаже
Македонија

СДСМ со видео бара одговорност од власта

А1он
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија со видео материјали собрани од повеќе медиумски куќи го побива тврдењето на власта дека се е под контрола. Партијата преку видео
Македонија

(ВИДЕО) Хаос во Илинден: Водата им се врати во куќата, живеат во приколка, никој не им помага

А1он
Сами се справуваме 8 дена. Седиме без светло, без вода без ништо, во една приколка сме сместени и сме оставени сами на себе, помош никаква
Македонија

Нападната активистката Јасмина Дуриќ додека делела помош

А1он
Група граѓани вербално нападнале девојки кои самоиницијативно пружале помош на најзагрозените во месноста Економија кај Ченто, а еден од граѓаните и удирл шамар на активистката