dime spasov

Македонија

Кривични пријави за екс министерот Диме Спасов и градоначалникот Марјан Ристески

А1он
Поранешниот Министер за труд и социјална политика, Диме Спасов и Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески заработија кривични пријави поради сомневање дека извршиле кривични дела „Злоупотреба
Македонија

И Андонов мобилизиран да го брани Диме: Оливер Спасовски да поднесе оставка зошто лаже

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов, на прес-конференција на која беа повикани само блиски медиуми на власта, побара оставка од министерот Оливер Спасовски
Македонија

Има ли крај: Сопатничката на Диме Спасов по трет пат ја смени изјавата за инцидентот

А1он
Сопатничката на Диме Спасов, вработена во ЕЛЕМ и член на Униката на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа по трет пат отишла во полицијата и по
Македонија

СДСМ: Диме Спасов не смее да се доближи повеќе на нашите деца!

А1он
„Диме Спасов мора да се соочи со сопствената одговорност. Ако Диме Спасов се однесувал неодговорно на очиглед на јавноста, пред неговата сопатничка и полицијата, ако
Видео Македонија

ВИДЕО: Наместо оставка, Диме Спасов се прикажа како жртва, а ќе работел и за народот

А1он
Заменикот министер за труд и социјална политика, наместо да понесе одговорност и да поднесе оставка, во претходно снимено интервју на ТВ НОВА се прикажа како
Македонија

СДСМ: Наместо извинување, Диме Спасов веќе 4-ти ден се крие од јавноста

А1он
„Наместо извинување и преземање одговорност, дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Диме Спасов веќе четврти ден се крие од јавноста, надевајќи се дека неговото
Македонија

Ременски најави кривични против Спасов и Поповски, бара нивни оставки

А1он
Министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска Ременски денеска изјави дека во МТСП не постојат документи со кои би се докажале тврдењата на директорот
Македонија

Самка Ибраимовски: Диме Спасов е неизживеано дете, да беше Ром веќе ќе беше во затвор

А1он
Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира на собраќајката на заменик минстерот Диме Спасов: Во пијана состојба возел службено возило и тоа не кај