ostavki

Македонија

Оставки по поразот – И Лукаревска заминува од потпретседателското место во СДСМ

Анита Петровска Рајковиќ
Откако неколку членови и партиски функционери во СДСМ си поднесоа оставки, својата оставка ја даде и потпретседателката на СДСМ, Сања Лукаревска. „ Почитувани граѓани, почитувани
Македонија

Ковачевски за Онкологија: Грозни наводи, овој криминал е мултипартиски и мултиетнички, нема да има заштита за било кого

Орце Костов
Премиерот Димитар Ковачевски ја поздрави акцијата на МВР и на обвинителството за случајот на Онкологија и рече дека ќе има одговорност, но повика да не
Македонија

Ременски најави кривични против Спасов и Поповски, бара нивни оставки

А1он
Министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска Ременски денеска изјави дека во МТСП не постојат документи со кои би се докажале тврдењата на директорот