remenski

Македонија

ДКСК: Продолжуваме да постапуваме по сите предмети со еднаков пристап без разлика кој е подносител

А1он
Државната комисија за спречување на корупцијата вели дека при постапувањето по конкретни предмети поднесени од физички лица, користи редовна практика да одржува состаноци по барање
Македонија

Ременски: Сметам дека постапката против мене треба да биде запрена

Кристијан Ландов
Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција изрази верување дека обвинителката Вилма Русковска ќе ја запре постапката против
Македонија

Ременски третпат во Обвинителство, овојпат на распит кај Русковска

Кристијан Ландов
Пратеничката Фросина Ременски по трет пат пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Откако претходно два дена правеше увид во доказниот материјал на обвинителката
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ременски по увидот кај Русковска: Видов сѐ освен докази

Кристијан Ландов
Пратеничката Фросина Ременски по повеќе од три ипол часа заврши со увид во доказниот материјал. Таа не сакаше да ја коментира обемноста на материјалот, ниту
Македонија

Пратеничката Ременски по викендот, повторно кај Русковска

Кристијан Ландов
Пратеничката Фросина Ременски денеска продолжи со увид во доказниот материјал кој Вилма Русковска го има против неа во случајот поврзан со работата на Меѓународниот сојуз
Македонија

Претседателката на Апелација: Полицаец отворил да излезе Ременски од друга врата без моја дозвола

Кристијан Ландов
Претседателката на Апелациониот суд-Скопје Лидија Димчевска, под чија надлежност е зградата во која се наоѓаат просториите на Обвинителството за организиран криминал за „А1он“ вели дека
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ременски се обиде да избега од медиумите: Не знам дали сте вратари или новинари

Кристијан Ландов
По пет часа поминати во Обвинителството за гонење на организиран криминал каде вршеше увид во докази, пратеничката Фросина Ременски најде начин да ја напушти зградата
Македонија

Ременски низ спореден влез отиде кај Русковска, ќе прави увид во докази

Кристијан Ландов
Пратеничката и потпретседателка на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да направи увид во доказите за случајот
Македонија

Полицајците законски го претресле домот на Ременски, одлучи судот

Васко Маглешов
Судија на претходна постапка од кривичниот суд во Скопје ѝ ја одбил жалбата на осомничената Фросина Ременски, која побарала судска контрола над законитоста на прeтресот
Македонија

ВИДЕО: Ременски vs. Спасовски – кој ќе дава одобрение за тајните агенти?

А1он
За посебната истражна мерка поврзана со лицата со прикриен идентитет да одлучува Судот наместо директорот на новата Агенција за националан безбеднсот која треба допрва да