reket 2

Видео Македонија

ВИДЕО: Миле Јовановски со адвокат дојде кај Русковска

Кристијан Ландов
Миле Јовановски со адвокатот Сашо Дуковски дојде на распит кај Вилма Русковска за случајот поврзан со Меѓународниот сојуз. Тој не искоментира ништо пред да влезе
Македонија

Ременски третпат во Обвинителство, овојпат на распит кај Русковска

Кристијан Ландов
Пратеничката Фросина Ременски по трет пат пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Откако претходно два дена правеше увид во доказниот материјал на обвинителката
Видео Македонија

(ВИДЕО) Русковска: На почетокот на јануари се надевам на второ обвинение за „Рекет“

Васко Маглешов
Шефицата на Обвинителството за гонење оранизиран криминал и корупција, Вилма Русковска рече дека втората истрага за случајот „Рекет“ е при крај и очекува на почетокот
Македонија

Бојан Јовановски и неговиот татко не дојдоа кај Русковска, доказите ги разгледувал Дуковски

Кристијан Ландов
Во Обвинителството за организиран криминал и корупција бил поканет и Бојан Јовановски заедно со неговиот татко Миле Јовановски за да направат увид во доказите поврзани