marjan risteski

Македонија

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески доби кривична пријава

А1он
ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против девет физички и две правни лица за злоупотреба на службена положба и овластување, информираат од МВР. Осомничените, меѓу кои
Македонија

Марјан Рисески осуден за несовесно работење на парична и условна затворска казна

А1он
Основниот суд во Прилеп го осуди градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески со парична казна од 36.900,00 денари. Ристески е осуден поради сторено кривично дело
Македонија

Кривични пријави за екс министерот Диме Спасов и градоначалникот Марјан Ристески

А1он
Поранешниот Министер за труд и социјална политика, Диме Спасов и Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески заработија кривични пријави поради сомневање дека извршиле кривични дела „Злоупотреба
Македонија

ВИДЕО: Владиката Петар пееше за „проклетите шпиони“

А1он
По повод 115 годишнината од загинувањето на војводата Методија Патчев, пелагониски-преспанскиот владика Петар и градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески положија цвеќе во прилепското Кадино Село,