Нападната активистката Јасмина Дуриќ додека делела помош

Од:

Група граѓани вербално нападнале девојки кои самоиницијативно пружале помош на најзагрозените во месноста Економија кај Ченто, а еден од граѓаните и удирл шамар на активистката Јасмина Дуриќ.

– Делиме најмногу помош во куќите каде се најзагрозени, а останатите се бунат зошто не им се дели помош и нив. Освен што ми удри шамар, ни го клоцаа и автомобилот со кој се возевме, рече Дуриќ за А1он.

Таа објаснува дека сето тоа се случило пред очите на полицијата, но тие одлучиле да не преземат ништо, единствено побарале од граѓаните да се смират и да не ги напаѓаат.

Една од девојките на својот фејсбук профил објави фотографија од човекот кој ја нападнал Дуриќ.

napagjac

 

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Големи поплави во Анкара, затворено е метрото, возилата на безбедно се пренесуваат со виљушкари

Горан Наумовски

Поплави во Италија: Тројца млади исчезнаа во водата

Предраг Петровиќ

Во и поплавите во Авганистан загинаа најмалку 50 лица

(ВИДЕО) Големи поплави во Германија, Италија, Белгија, Франција и Холандија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Големи поплави во Кина, повеќе од 50.000 луѓе се раселени

Горан Наумовски

Голема поплава во Русија, илјадници евакуирани