cento

Македонија

Тешка сообраќајка во скопско Ченто, едно лице го загуби животот

А1он
Според првичните информации од МВР, едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во скопско Ченто. Денеска околу 17.35 часот
Македонија

Бандити ограбиле обложувалница во Ченто, пукале, направиле сообраќајка и избегале

А1он
Полицијата е во потрага по разбојници кои вчеравечер, вооружени со пиштоли, ограбиле обложувалница во скопската населба Ченто. Тие за време на грабежот испукале еден куршум,
Македонија

Приведен маж од Ченто, пронајдени автоматска пушка и пиштол

А1он
Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека денеска на ул. „М.А.Ченто“, на патот кон село Арачиново Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со
Македонија

Каменуван автобус на ЈСП во Ченто, приведени 15-тина лица

А1он
Автобус на ЈСП со број 65-б, кој сообраќа од село Брњарци кон Транспортен центар и обратно, бил каменуван вечерва во скопската населба Ченто. Неофицијално најпрво
Македонија

Нападната активистката Јасмина Дуриќ додека делела помош

А1он
Група граѓани вербално нападнале девојки кои самоиницијативно пружале помош на најзагрозените во месноста Економија кај Ченто, а еден од граѓаните и удирл шамар на активистката