Дел од Ченто утре без вода

Од:

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф 200 мм на ул. „Радован Ковачевиќ“ бб во населба Синѓелиќ, во текот на утрешниот ден без вода ќе бидат корисниците од ул. „Радован Ковачевиќ“, „Методија Андонов Ченто“, „Томас Минцер“, „Тодор Чопов“, „Константин Петковиќ“ и „Сава Михајлов“.

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канлизација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот па се часот до завршување на активностите.

Би можело да ве интересира

Тешка сообраќајка во скопско Ченто, едно лице го загуби животот

А1он

Прекин на водоснабдувањето на неколку улици во Центар

Без вода денеска улицата „Петар Ацев“ во Аеродром

Без вода дел од корисниците на општина Центар

Без вода делови од Маџари, Хиподром и Трубарево

Катерина Ѓуровски

Улиците „Цветан Димов“ и „Христијан Тодоровски Карпош“ денеска без вода