singelikj

Македонија

МВР: Изготвени 23 кривични пријави за жителите на Ченто кои излегоа на улица за време на полицискиот час

А1он
Во врска со настанот кој што се случи минатиот понеделник во населбата Ченто, а во кој поголема група на граѓани ја прекршија мерката за ограничување