Ограбена бензиска пумпа во Ченто

Од:

Двајца разбојници вооружени со нож ограбиле бензинска пумпа во Ченто.

Според информациите на МВР, ноќеска околу 3:50 часот било пријавено дека на бензинска пумпа на улица Методија Андонов Ченто во Скопје две непознати лица со закана со нож од вработените украле околу 8. 000 денари.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Во Скопје се санираат штетите од синоќешното невреме

Повеќе од 12 часа делови од Скопје без струја

Од силниот ветер падна дрво и повреди жена во центарот на Скопје

Катерина Ѓуровски

Во Тетово и во Скопје уште се санираат последиците од невремето

Невремето остави хаос во Тетово, се санираат штети и во Скопје

Катерина Ѓуровски

Невреме со силен дожд и грмотевици во Скопје