nevreme vo Skopje

Македонија

(ВИДЕО) Димитриев: Ќе дадеме авансно обештетување, не добивам инструкции од Груевски

А1он
Премиерот Емил Димитриев негира дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски му дава инструкции. Тој при посетата на Илинден пред медиумите кажа дека не гледа така
Македонија

(ВИДЕО) Погодените од поплавите: Најпотребно е да се обноват куќите

А1он
Петти ден од поплавата, а не се гледа крајот на хаосот. Во сите поплавени подрачја има премногу кал што го донесе водата, а нема доволно
Македонија

Каролина Гочева донираше 60 илјади денари за поплавените семејства

А1он
Каролина Гочева донираше 60 000 денари за настраданите смејства, информираше нејзината матична продукција, Аволон. – Нема зборови со кои може да се искаже сочувство до
Македонија

(ВИДЕО) Обиколницата кај Стајковци попушти, затоа дојде и до толкави поплави во домовите

А1он
Пукнатини и пробиена пластика се гледаат на обиколницата кај Стајковци која од вчера е пуштена за возила. Граѓаните велат дека слабата пластика е најголема причина
Македонија

(ВИДЕО) Конечно пристигна помош за заборавените граѓани од улица Антон Велков во Стајковци

А1он
Водата и калта полека се чистат од улицата Антон Велков која три дена беше заборавена од надлежните. По сторијата на А1он, помош утрово пристигна и
Македонија

(ВИДЕО) Жителите на Сингелиќ ги избркаа Груевски и Трајановски

А1он
Жителите на поплавеното Сингелиќ денеска ги избркаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски кои беа дојдени во посета на
Македонија

(ВИДЕО) Придружба на Груевски пред него тепа жител на поплавените подрачја

А1он
Придружба на Груевски пред негови очи удри и пцуеше граѓанин кој на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му рече дека не треба да доаѓа бидејќи три дена
Македонија

(ВИДЕО) Стајковци: Снага ми се тресе, не ми даваат храна, се задолжувам во продавница

А1он
Немаме ништо да јадеме, немаме ништо да облечеме, ништо немаме. Внатре нема живот. Каде ќе оди синот мој, нема каде да оди, кој го прима,
Македонија

(ВИДЕО) Потресна исповед од Стајковци – километар подалеку од местото каде се парадира пред камери

А1он
Заборавени од сите, трет ден без помош, и оставени сами на себе сите луѓе на улицата Антон Велков во Стајковци. Во наноси од кал од
Македонија

(ВИДЕО) Два дена по невремето, автомобил се уште стои превртен во Кисела Вода

А1он
Два дена по невремето, автомобил се уште стои превртен кај кружниот тек до Цементара во Кисела Вода. Местото е обележано со полициска лента, но никој