storija

Македонија

Беким Сали: Жртвите од Тетово изгореа по вторпат, а Ковачевски и Меџити го наградија Анѓушев

Орце Костов
По објавената сторија од редакцијата на ИРЛ „Убиство во Тетово“ каде што беа обелоденети информации за причините поради кои настанал пожарот во модуларната болница во
Видео Македонија

ВИДЕО: Кога општеството нема разбирање, кучето Бен му помага на момчето со церебрална парализа

А1он
Ова не е само сторија за куче кое помага на болен човек. Ова е сторија за две суштества чии животи се надополнуваат. 35-годишниот Александар боледува
Македонија

(ВИДЕО) Конечно пристигна помош за заборавените граѓани од улица Антон Велков во Стајковци

А1он
Водата и калта полека се чистат од улицата Антон Велков која три дена беше заборавена од надлежните. По сторијата на А1он, помош утрово пристигна и
Македонија

Потресна сторија за едно семејство од Крива Паланка: Нас бремени работнички не ни требаат

А1он
Димитровска Габриела од 23.01.2014 година е вработено во фирмата „Пешовски Ексклузив“ во Крива Паланка. Поради проблеми со бременоста од 18.08.2014 до 23.10.2014 година е на