stajkovci

Македонија

Без вода утре неколку улици во Сингелиќ и Стајковци

А1он
Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Фуштанска“, „Јужноморавски бригади“, „Жегљане“, „Среќко Пужалка“, селото Стајковци и со намален притисок населбата
Македонија

Откриена биста на бранителот Бобан Ивановиќ во Стајковци

А1он
На плоштадот во Стајковци, општина Гази Баба денеска беше откриена бистата на Бобан Ивановиќ, припадник на Единицата за брзо распоредување, кој загина 2015 во вооружената
Македонија

ВИДЕО: Лажна паника во Стајковци, поплава нема

А1он
Покрај алармирањата на некои медиуми дека Стајковци повторно се поплавува, на терен може да се види спротивното. По информациите и фотографиите, А1он отиде во селото,
Македонија

Пред камери Стајковци е исчистено, граѓаните го тврдат спротивното

А1он
Иако пред камерите се зборува дека улиците на Стајковци се целосно исчистени и проодни, жителите на селото за А1он тврдат дека останале уште многу неисчистени
Видео Македонија

(ВИДЕО) Стајковци: Немаме каде да се избањаме, останавме и без купатило

А1он
Како и за сите нешта во државава, така и за поплавите во Стајковци-Секое чудо за три дена. Водата се повлече, но со неа и сета
Македонија

Стајковци и во 2009 поплавено, Коце Трајановски ветувал решавање на проблемот со обиколницата

А1он
Во 2009 година тогашната А1 телевизија емитувала репортажа од поплава во Стајковци. Тогашните и актуелни градоначалници на Скопје и  на Гази Баба, Коце Трајановски и
Македонија

(ВИДЕО) И дезинфекцијата стана политички маркетинг: Нарачани прашања, кавга со жител на Стајковци

А1он
Девет дена по поплавата во околината на Скопје, граѓаните се уште повеќе револтирани. Државата делумно велат дека пружа помош, нема ништо освен чист политички маркетинг
Македонија

(ВИДЕО) Обиколницата кај Стајковци попушти, затоа дојде и до толкави поплави во домовите

А1он
Пукнатини и пробиена пластика се гледаат на обиколницата кај Стајковци која од вчера е пуштена за возила. Граѓаните велат дека слабата пластика е најголема причина