Без вода утре неколку улици во Сингелиќ и Стајковци

Од:

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Фуштанска“, „Јужноморавски бригади“, „Жегљане“, „Среќко Пужалка“, селото Стајковци и со намален притисок населбата Сингелиќ.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради промена на два затворачи од Ф-125 мм,на ул.„Фаштанска“ бр.94 во населбата Сингелиќ.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Стоилковски лаже – суши, за работата на ЈП „Водовод и канализација“ постои ревизија која не констатирала ниедна неправилност

А1он

Весковски: Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Дел од Сарај денеска без вода

А1он

ЈП Водовод и канализација – Скопје: Во минатите 4 години извршивме реконструкција и обнова на водоводната мрежа во должина од 66.3км

Ана Ололовска

Без вода дел од Пинтија

А1он

Нова лабораторија за молекуларна микробиологија со ПЦР детекција

Ана Ололовска