30 дена притвор за убиецот од Стајковци

Од:

МВР поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“.

Тој се сомничи дека на 14.05.2024 во домот во Стајковци со метален предмет ги нападнал неговиот брат В.К.(64) и неговата снаа С.К.(57), кои од здобиените повреди починале на местото.

Лицето било изведено пред судија на претходна постапка кој му определил мерка притвор во траење од 30 дена.

Би можело да ве интересира

Притвор за осомничените за убиството во Гостивар, мотив било несогласувања и конфликти

Убиство во Гостиварско, застрелан жител на Дебреше

Предраг Петровиќ

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Три лица загинаа во престрелка во Албанија, се трага по напаѓачите

Горан Наумовски

Три лица загинаа во престрелка во Албанија, полицијата трага по сторителите

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски