nevreme vo Skopje

Македонија

Сочуство до семејствата на загинатите и поплавените во невремето од Обединети за Македонија

А1он
Обединети за Македонија се сочуствува со семејствата на загинатите и граѓаните чии домови беа поплавени од невремето нашите членови и симпатизери се на терен со
Македонија

(ВИДЕО) Снимки од невремето кое направи пустош во Скопје

А1он
Поплавени улици, потопени автомобили, застој во сообраќајот и сообраќајни несреќи предизвика синоќешното невреме во Скопје. Улиците беа непроодни, поплавени беа и голем број куќи во