Во синоќешното невреме тешко повреден жител на Шишево

Од:

Жител (Ј.С. (53) од скопското село Шишево синоќа бил тешко повреден откако врз него паднала металната капија од дворот на куќата. Тој излегол да ја затвори, но поради невремето, силниот ветер и обилните врнежи, капијата во еден момент се откачила и го повредила.

Како што соопшти МВР, случајот е пријавен вчера во 22:00 часот во Полициското одделение – Сарај.

Повредите на Ј.С. му се констатирани во болницата „Аџибадем Систина“. Извршен е и увид на местото на настанот од страна на СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Сугарески: Груевски и неговите послушници мора да одговорат како во 21. век загинаа 23 лица од поплавата

А1он

СДСМ: Диме Спасов ги понижува најзагрозените

А1он

Дипломиран агроном понудил генијална идеја за санирање на последиците од поплавите, Владата го игнорира

А1он

СДСМ: Одговорност за неисчистените канали мора да има, ревизорот ги потврди злоупотребите,

А1он

(ВИДЕО) Манчевски: Бараме интервентната помош за поплавените граѓани да се зголеми на 90 илјади денари

А1он

Наместо одговорност, Собранието изгласа благодарност на надлежните

А1он