СДСМ со видео бара одговорност од власта

Од:

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија со видео материјали собрани од повеќе медиумски куќи го побива тврдењето на власта дека се е под контрола.

Партијата преку видео записот бара одговорност, бидејќи, како што велат, институциите потфрлија.

Видеото е доказ дека министерот за здравство и заменик претседател на владата, Никола Тодоров денеска не ја кажа вистината пред граѓаните, кога тврдеше дека Македонија е пример како се справува со вакви непогоди.

Би можело да ве интересира

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Предраг Петровиќ

СДСМ: ДПМНЕ го излажа народот, Митева и 77-те послушници на Мицкоски имаа можност да зборуваат ама молчеа

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Конгресот на СДСМ ќе продолжи откако општинските организации ќе се произнесат за Извештајот за претседателските и парламентарните избори

СДСМ го одржува 29. Конгрес – Ковачевски вели: Очекувам партијата да излезе посилна и пообединета

Горан Наумовски

СДСМ на отчетен Конгрес ќе ги анализира изборните резултати

(ВИДЕО) Филипче: Недостасува јавна и експертска дебата, има нејасни сегменти за поделба на министерствата