viktor stojanov

Регион

Продолжуваат заканите до Васил Стерјовски од Виктор Стојанов

А1он
Претседателот на бугарската фондација „Македонија“, Виктор Стојанов, продолжува со своите закани до претседателот Македонска алијанса за европска интеграцијата, МАЕИ, Васил Стерјовски, поради изјавите дека во
Македонија

Закана на Стојанов до Македонците од Пустец: Пишете се Бугари или ќе ви ги одземеме бугарските пасоши

А1он
Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“ им се закани на Македонците од Пустец дека ќе им бидат одземени бугарските пасоши, ако не се попишат
Македонија

Прв бугарски фудбалски тим во Македонија после 80 години: “Купивме клуб, името не го кажуваме да не го избркаат од Трета лига“

Орце Костов
Бугарската „Фондација Македонија“, по неуспешните преговори со најтрофејниот тим Вардар, сепак купи македонски фудбалски тим. Првиот човек на Фондацијата, Виктор Стојанов за „А1он“ потврди успеале
Македонија

Бугарска фондација отвора пет медиуми: „Македонски новинари ќе пишуваат објективни политички вести“

Орце Костов
Бугарската „Фондација Македонија“ после влезот во македонскиот фудбал, планира да инвестира голема сума на средства во пет нови медиуми во Македонија. Првиот човек на фондацијата,
Македонија

Бугарската Фондација не се откажува: Вардар не искористи, влегуваме во Втора или Трета лига со 120.000 евра

Орце Костов
Најтрофејниот фудбалски клуб Вардар е завршена приказна за бугарската организација „Фондација Македонија“, но таа сепак ќе влезе во македонскиот фудбал. „А1он“ дознава дека за неколку
Македонија

Стојанов од Фондација „Македонија“: Луѓе блиски до власта добиваат бугарско државјанство во моментов

А1он
Првиот човек на Фондацијата „Македонија“ од Бугарија, Виктор Стојанов, во интервју за „Еуроњуз Бугарија“ истакна дека списоците со лица кои имаат забрана за влез во
Македонија

Стојанов за А1он: Фејсбук ме блокираше, но уште го барам името на полицаецот кој се закануваше на бугарски државјани

Орце Костов
На претседателот на бугарската фондација „Македонија“, Виктор Стојанов, кој вчера нудеше 200 евра за тој што ќе го открие идентитетот на полицаец од граничниот премин
Македонија

Виктор Стојанов: Нема потреба од илјадници, 150 граѓани од Софија ќе дојдат на гробот на Гоце, меѓу нив нема хулигани

Орце Костов
Околу 150 граѓани од Република Бугарија в сабота ќе дојдат на одбележувањето на годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Ова за „А1он“ го
Македонија

(ВИДЕО) Стојанов: Стотици Бугари ја минаа границата за да и се поклонат на Мара Бунева во Скопје

Орце Костов
Претседателот на Фондацијата „Македонија“ , Виктор Стојанов со неколку видеа на социјалните мрежи се пофали дека стотици Бугари ја преминале македонската граница за да им