eksplozija

Свет

САД: Едно лице загина, 15 повредени при експлозија во станбена зграда

А1он
Најмалку едно лице загина, а 15 се повредени при денешната експлозија во станбена зграда во американската држава Северна Каролина. Експлозијата се случи во центарот на
Uncategorized Свет

Седум загинати во експлозија во кинеска фабрика

А1он
Најмалку седум луѓе загинале, а петмина се повредени во експлозија на контејнер со метален отпад во градот Куншан, во кинеската провинција Џијангсу, јавуваат локалните медиуми.
Свет

Експлозија на гасовод во предградие на Истанбул

Во реонот на истанбулското предградие Силиври денеска експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Експлозијата предизвика голем пожар. На
Македонија

Поради експлозијата во плинарата во прекин сообраќајот на влезот на Богданци

А1он
Поради експлозија во фабриката за полнење гас во прекин е сообраќајот на влезот на Богданци од правец на Гевгелија, во должина од 300 метри. Како што информираат од АМСМ,  во