romanovce

Македонија

Брзо ќе се санираат последиците од несреќата со товарниот воз во Романовце, вали Локвенец

А1он
Дванаесет вагони од товарен воз се излизгаа од пругата кај кумановско Романовце, штета има и на 250 метри пруга. Стручните екипи ќе работат и за
Македонија

Осма жртва од експлозијата во Романовце, почина 10-годишното дете

А1он
Десетгодишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце, почина денеска во Градската болница „Св.Наум Охридски“ каде што беше хоспитализирано, потврди директорот
Македонија

Шеста жртва од експлозијата во Романовце, почина 63-годишна жена

А1он
Почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, потврди директорот на Клиниката
Македонија

Димитриевски во Романовце: Ќе работам чесно и посветено

А1он
Кандидатот за градоначалник од коалицијата предводена од СДСМ во Куманово, Максим Димитриевски, вечерва пред жителите на село Романовце рече дека доколку ја добие довербата на