dimitrievski

Македонија

(ВИДЕО) Димитриевски: Царовска направи пропуст за градинката

А1он
Градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски, одржа прес-конференција во врска со одземените ингеренции за градинката ­­­„Ангел Шајче“, од страна на министерката за труд и социјална
Македонија

Димитриевски: Преку референдумот до повеќе проекти

А1он
Со поддршка на рефрендумот се отвараат можности за аплицирање на повеќе проекти од кои краен бенефит ќе имаат граѓаните, порача денеска на средбата со преставниците
Македонија

Градоначалникот на Куманово започнува со мерки за намалување на загаденоста

А1он
Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски денеска најави дека општинската комунална инспекција на терен ќе утврдува кој загадува и ќе презема соодветни мерки. – Преку надлежните општински
Македонија

Кумановскиот градоначалник Димитриевски се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

А1он
Градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние. На средбата станало збор за досегашните и продолжување
Македонија

Димитриевски: Стоп за вандализмот, заедно да го градиме Куманово

А1он
Градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски реагира на вандалското уништување и кршење на урбана опрема во последните денови во општината. За осуда е, вели Димитриевски
Македонија

Димитриевски најави доградба на основното училиште во населбата „Перо Чичо“

А1он
Кандидатот за градоначалник од Коалицијата предводена од СДСМ за Куманово, Максим Димитриевски и кандидатите за советници, вечерва на мини-митинг пред граѓаните од населбата „Перо Чичо“
Македонија

Димитриевски најави проекти за поддршка на спортот во Куманово

А1он
Кандидатот за градоначалник од СДСМ за Куманово, Максим Димитриевски и кандидатите за советници, вечерва одржаа средба со граѓани од Соколана во Куманово и презентираа дел
Економија

Вицепремиерот Анѓушев и Димитриевски на средба со бизнис заедницата во Куманово

А1он
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, заедно со кандидатот за градоначалник од СДСМ, Максим Димитриевски, денеска, оствари средба со бизнис заедницата од Куманово, каде што
Македонија

Димитриевски во Романовце: Ќе работам чесно и посветено

А1он
Кандидатот за градоначалник од коалицијата предводена од СДСМ во Куманово, Максим Димитриевски, вечерва пред жителите на село Романовце рече дека доколку ја добие довербата на
Македонија

Димитриевски со младите од сите заедници: Сите заедно за подобар живот

А1он
Сите предизвици и проблеми ќе ги решиме со заедништво и единство, вака разговараа и се согласија младите Македонци, Албанци, Срби, Роми, Власи, Турци на средбата