Земјотрес ја погоди Црна Гора

Од:

Околу 21 часот и 14 минути земјотрес со јачина од 3. 5 степени според Рихтер ја погоди Црна Гора.

Епицентарот е 13 километри југоисточно од Подгорица на длабочина од 10 километри.

Би можело да ве интересира

Во екот на сезоната во Црна Гора има 92 проценти помалку туристи

А1он

„Репортери без граници“ бара од Ѓукановиќ да не го потпишува новиот црногорски закон за медиуми

А1он

Црногорскиот Парламент ги усвои законите за медиуми и за РТЦГ

Ана Ололовска

Билборди низ Црна Гора: „До кога веќе да не караат“

Ана Ололовска

Црна Гора ги укинува рестриктивните мерки во северниот дел на земјата

Ана Ололовска

82 новозаразени со коронавирус во Црна Гора

Ана Ололовска