Земјотрес ја погоди Црна Гора

Од:

Околу 21 часот и 14 минути земјотрес со јачина од 3. 5 степени според Рихтер ја погоди Црна Гора.

Епицентарот е 13 километри југоисточно од Подгорица на длабочина од 10 километри.

Би можело да ве интересира

Амфилохие: Нека падне овој закон за безаконие или нека падне владата што го донесе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Продолжуваат протестите, над 20 илјади верници на улиците во Подгорица

Предраг Петровиќ

Влада на Црна Гора: Нова лажна вест дека се исклучуваат интернет врските со светот

Ана Ололовска

Во Црна Гора уапсени двајца уредниците поради предизвикување паника

Ана Ололовска

Полицијата демантира дека имало експлозија во вилата на Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Експлозија во резиденцијата на Ѓукановиќ

Ана Ололовска