tramp

Свет

Се запленува имот на Трамп: Обвинителот презеде мерки

А1он
Обвинителството на државата Њујорк поднесе пресуди во округот Вестчестер, каде што се наоѓа поранешниот голф комплекс и приватниот имот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп,
Свет

Доналд Трамп: Забранувањето на абортусот по 15-та недела од бременоста изгледа разумно

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека забраната за абортус по 15-та недела од бременоста му изгледа разумна. Трамп додаде дека ќе поддржи исклучоци
Регион

Зетот на Трамп објави фотографии од луксузни архитектонски проекти за Србија и Албанија

А1он
Зетот на Трамп, Џаред Кушнер, објави четири фотографии од проектите што ќе ги реализира во Србија и Албанија, откако ја најави својата инвестиција во недвижен
Свет

Трамп: Мојот пораз на изборите би бил крвопролевање за целата земја

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека доколку не победи на претседателските избори во ноември, тоа веројатно ќе биде крај на американската демократија. Тој
Свет

Трамп: Ниту еден американски претседател никогаш не бил нападнат толку многу како јас

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека ниту еден друг претседател во историјата на Америка не бил толку нападнат како него, наведувајќи ги како пример
Свет

Обвинителите од Менхетен бараат одложување на судењето на Доналд Трамп

А1он
Окружното обвинителство во Мехнетно денеска побара од судијата да го одложи судењето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп за 30 дена во врска со наводното
Свет

Бајден и Трамп ги обезбедија претседателските номинации

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот претходник Доналд Трамп во вторникот официјално ги обезбедија претседателските номинации на Демократската и Републиканската партија, по одлучувачките победи во