tramp

Свет

Ромни: Ако Трамп се кандидира на следните избори, Републиканците ќе го поддржат

А1он
Републиканскиот сенатор Мит Ромни верува дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп лесно ќе ја добие номинацијата на Републиканската партија за претседател на САД, доколку се
Свет

Следниот викенд Трамп ќе одржи говор на конференција на Републиканската партија

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе одржи говор на Конференцијата за конзервативна политичка акција во Орландо, Флорида следниот викенд, јавија американските медиуми. Трамп ќе зборува
Свет

Конгресмен ги тужи Трамп и Џулијани за нередите во Капитол

А1он
Бени Томпсон, конгресмен демократ од Мисисипи, денеска поднесе тужба против поранешниот претседател Доналд Трамп и неговиот адвокат Руди Џулијани, обвинувајќи ги за насилството и нередите
Свет

Бајден: Демократијата е кревка, одбраната на вистината е должност на сите

А1он
По повод одлуката на Сенатот да го ослободи поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп од одговорност за поттикнување на бунт, актуелниот претседател Џо Бајден изјави
Свет

Пелоси: Меконел е лицемер, републиканците го погазија Уставот на САД

А1он
Републиканците не успееја да го сработат она што е нивна работа, да ја почитуваат институцијата на која и служат, изјави синоќа спикерот на Претставичкиот дом,
Свет

Трамп: Ова беше најголемиот лов на вештерки во историјата на Америка

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој беше ослободен од Сенатот од обвинение за поттикнување бунт, вети дека ќе продолжи да ја брани „големината на Америка“.
Свет

Трамп ослободен и на историското второ судење

А1он
Американскиот Сенат го ослободи поранешниот претседател Доналд Трамп со мнозинство гласови по обвинението за поттикнување бунт за време на немирите и упадот во зградата на
Свет

ВИДЕО: Во Сенатот завршна дебата за отповикување на Трамп

А1он
Американскиот Сенат до крајот на денот треба да ја заврши расправата за отповикување на поранешниот претседател Доналд Трамп. Сенатот денеска ја продложи расправата за отповикување
Свет

Демократите завршија со изнесување докази: Трамп повикувал на упад во Конгресот

А1он
Демократите во Претставничкиот дом завршија со дводневното изнесување на докази во судскиот процес за импичмент на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, тврдејќи дека лицата кои