nasilstvo

Македонија

Средношколец ранет со нож, тројца му се нафрлиле во населбата Топанско Поле

А1он
17-годишен скопјанец вчеравечер за време на полициски час е ранет во тепачка што се случила во скопската населба Топанско Поле, откако според негово кажување, тројца
Видео Македонија

ВИДЕО: 12-годишна велешанка брутално натепала врснички, полицијата поднесе пријава против неа и родителот

А1он
Малолетничка на возраст од 12 години, во два дена, нападнала две нејзини сограѓанки, исто така малолетнички од Велес. Двата напади се случиле за време на
Македонија

Кривични пријави против седуммина од тепачите на дете во Кочани

А1он
Седуммина учесници во инцидентот во населбата Трајаново трло во Кочани, во кој беше малтретирано и тепано десетгодишно дете, добија кривични пријави за насилство врз дете,
Македонија

ВИДЕО: „Ќе ве дробам, ќе ве сечам парче по парче“ – таткото на детето од Кочани им се заканува на тепачите

А1он
На социјалните мрежи денеска се појави снимка на која наводно е таткото на детето кое беше малтретирано и тепано во Кочани откако било фатено како
Македонија

(ВИДЕО) Десетина лица клоцаат дете од Кочани, тоа плаче и моли за престанат – поднесена кривична

Кристијан Ландов
Откако десетина лица со клоци претепаа малолетно дете во Кочани, полицијата поднесе кривична пријава за насилство. На снимката која беше споделувана на социјалните мрежи се
Свет

Бајден: Оруженото насилство во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД, по серијата крвави
Македонија

МВР ги бара двајцата што им се закануваа на патници во автобус на ЈСП

А1он
Од Министерството за внатрешни работи велат дека постапуваат по случајот во кој две лица во автобус на Јавното сообраќајно претпријатие се закануваа дека ќе ги
Македонија

ВИДЕО: Патници во ЈСП се закануваат со убиства, бидејќи им кажале да стават маски

А1он
Со закани и навреди одговориле двајца скопјани откако постара жена им посочила да стават маски на лицата додека се превезуваат со автобусот на ЈСП. Од
Македонија

64-годишен валандовец жртва на насилство: Последниот пат синот, сакаше со голи раце да ме задуши, повеќе од година дена ме тепа и малтретира

Габриела Димковиќ-Мишевска
64-годишниот Никола Бојчовски од валандовското село Балинци секој ден живее во страв, дали следното утро ќе го дочека жив, затоа што постојано психичко и физички
Свет

ВИДЕО: Девојка нападна демонстранти со хокеарски стап во Канада

А1он
Две девојки во Канада биле снимени со мобилен телефон како вербално и физички напаѓаат демонстранти на собирот против полициската бруталност и антирасизам во државата, пренесоа