Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео Македонија

ВИДЕО: Само добри зборови од Советот на обвинители за Абази, од кого обвинителите немаа ниту биографија

Кристијан Ландов
Само позитивни критики имаше од членовите на Советот за јавни обвинители за новиот шеф на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Ислам Абази. На
Видео Македонија

Рашковски: Зачудува што Зеќири праќал дописи без да ме праша, се докажуваше на моја штета

Кристијан Ландов
Драги Рашковски, ексгенерален секретар во Владата, во ексклузивно интервју за „А1он“ открива како од функционер стана осомничен, а потоа и обвинет во случај кој го
Видео Македонија

ВИДЕО: „Нè разбудија силни удари, слушнавме само бомба, бомба!“ – Студентите вознемирени по нападот врз директорот на „Пелагонија“

Орце Костов
Студентите во студентскиот дом „Пелагонија“ се силно вознемирени од утринскиот инцидент во кој две лица ја искршија и потоа ја запалија канцеларијата на директорот Агим
Видео Македонија

ВИДЕО: Поранешен вработен ја запалил канцеларијата на директорот на студентскиот дом „Пелагонија“

Орце Костов
Поранешно вработено лице во студентскиот дом „Пелагонија“ заедно со уште едно лице, по претходна расправија со директорот Агим Фејзулаху, ја искршило и запалило канцеларијата утрово
Видео Македонија СКЕН

ВИДЕО: Ќе го умрат ли Боки 13 во затвор? Во какви услови живеат затворениците во Идризово

Анита Петровска Рајковиќ
Влага, мувла и непријатна миризба во старите делови од установата, 18 затвореници во една просторија, ужасни тоалети од каде се шири лоша миризба, тушевите импровизирани
Видео Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски за тужбата од Нинџа: По оваа логика, Русковска му ја загрозила безбедноста

Кристијан Ландов
Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека немало нормални услови за денешното судење да се одржи, а по рочиштето каде Александар Василевски-Нинџа осуден за „27
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Нинџа: Има општо закани и се чувствува несигурен

Кристијан Ландов
Адвокатот Sвонко Давидовиќ по судењето каде Александар Василевски-Нинџа осуден за „27 април“ го тужи Наум Стоилковски за клевета, посочи дека пресудата за упадот во Собранието
Видео Македонија

(ВИДЕО) Нинџа: Добив најниска казна за „27 април“ бидејќи не нападнав никого во Собрание

Кристијан Ландов
Осудениот Александар Василевски – Нинџа за случајот „27 април“ не е сигурен дека ќе ја добие тужбата што ја поднесе против Наум Стоилковски, портпарол на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Рашковски кривично ќе ја гони Русковска: Ќе докажеме како ја местела истрагата

Кристијан Ландов
Ексгенералниот секретар Драги Рашковски обвинет во „Софтвери“ за местење тендери и делењето на хонорари на хонорарци во Генералниот секретаријат, најави кривична пријава против обвинителката Вилма
Видео Македонија

ВИДЕО: Обвинет во „Софтвери“ треба да мирува и да се тестира за корона, судењето за Рашковски одложено за крајот на ноември

Кристијан Ландов
Даниел Станчев, сопственикот на фирмата „Инвока груп“ од која обвинетиот Драги Рашковски го набавил софтверот, на начин кој според Обвинителството е незаконски, не се појави