tom kruz

Магазин

Ќерката на Том Круз ќе открие се за него и за култот, со години немаат никаков контакт

А1он
Сури Круз некогаш беше најпознатото бебе во Америка. Раѓањето на ќерката на Том Круз и Кејти Холмс на 18 април 2006 година предизвика глобално лудило
Магазин

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

А1он
Никол Кидман, актерка позната по проектите како „Big Little Lies“ и „Eyes Wide Shut“, некогаш беше во брак со мегаѕвездата Том Круз. Малку е познато
Магазин

Новинар пред 24 години ветил дека ќе го изеде својот чевел ако излезе новиот „Топ Ган“ – сега го направи тоа

А1он
Том Круз и „Топ Ган“ еден од ненадминатите класици, а сега после 36 години го дочекавме неговиот втор дел. Откако помина толку време, многумина изгубија
Магазин

АУДИО: Том Круз разбеснет, пцуе филмаџии што не ги почитувале мерките против коронавирусот

А1он
На социјалните мрежи е објавена снимка од сетот на филмот „Невозможна мисија 7“ на која се гледа како познатиот американски актер Том Круз гневно реагира
Магазин

Том Круз и екипата од „Невозможна мисија 7“ ставени во карантин во Италија

А1он
Холивудскиот актер Том Круз и екипата на филмот „Невозможна мисија 7“, што се снима во Венеција, се сместени во карантин заради коорнавирусот што се шири