holivud

Магазин

Човекот кој го обвинува Кевин Спејси дека го силувал кога бил дете, мора да го открие идентитетот

А1он
Човекот кој анонимно го обвини прославениит холивудски актер Кевин Спејси дека го силувал кога имал само 14 години, мора да го открие својот идентитет, доколку
Магазин

Леонардо ди Каприо би можел да глуми во американската верзија на „Друга тура“

А1он
Оскаровскиот филм „Друга тура“ (Druk) ќе добие и своја холивудска преработка, а главниот актер Мадс Микелсен во новата верзија би можел да биде заменет со
Магазин

Стручњаци на ФБИ го избраа најреално прикажаниот филмски психопат досега

А1он
Според истражувања на Универзитетот Оксфорд, еден отсто од луѓето во западното општество се потенцијални психопати. Можеби изгледа и малку, но тоа е еден во сто
Магазин

Бурни реакции по трејлерот за филмот „Шенг-Чи и легендата за десетте прстени“

А1он
Првиот трејлер на долгоочекуваниот филм „Шенг-Чи и легендата за 10-те прстени“ (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings), објавен синоќа, предизвикува бура од реакции
Магазин

Во серијата „Ѕвездени патеки: Пикард“ се враќа еден од главните негативци

А1он
Продуцентите на серијата „Ѕвездени патеки: Пикард“ открија дека во новата сезона, еден од најголемите непријатели на капетанот Жан-Лук Пикард – Кју ќе се врати во
Магазин

Де Ниро не може да одбива нови улоги поради финансиските потреби на поранешната жена

А1он
Холивудската легенда Роберт де Ниро не е во можност да одбива нови улоги, бидејќи „мора да го плаќа скапиот вкус на неговата поранешна сопруга“, истакна