akteri

Култура

(ВИДЕО) Српски актер го прекина настапот поради жена која телефонираше: Немам нерви како коњ

А1он
Српскиот актер Ненад Јездиќ ја прекина изведбата на претставата „Книгата на Милутин“ во театарот Звездара поради жена која разговараше на телефон. Но, таа не беше
Македонија

Актерите од Струмица до институциите: Бараме одговори по нашите претставки за изборот на директорот фискултурец

Ана Василевска
Драмскиот ансамбл на НУЦК „Антон Панов“ од Струмица, веќе четири месеци протестира за изборот на нивниот директор Васил Бубев кого го сметаат за некомпетентен за
Видео Култура

(ВИДЕО) Расправа на директорот фискултурец со актерите од Струмица: Можам да ја водам институцијата, имам дипломи

Ана Василевска
Доволно сум компетентен да ја водам институцијата НУЦК „Антон Панов“, имам менаџерски сертификати и на оваа тема нема причина да се дебатира, вели новоназначениот директор
Магазин

(ВИДЕО) Aктерката-ветеранка Ева Рас: Испаѓа дека сум развратна баба, а не бркам млади момчиња

А1он
80-годишната српска актерка Ева Рас ги демантира пишувањата на некои медиуми дека е во врска со Вук Ѓуриќ, кој има двојно помалку години од нејзе.