novak dzokovic

Регион

Новак Ѓоковиќ на саемот „Винска визија на Отворен Балкан”

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски вечерва, во рамки на саемот „Винска визија на Отворен Балкан” во Белград, се сретна со светскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ. На средбата
Спорт

Роџер Федерер не му честиташе на Ѓоковиќ за титулата на Вимблдон

А1он
Новак Ѓоковиќ го освои седмиот трофеј на Вимблдон во неделата, со што официјално го надмина Роџер Федерер уште на една листа. Најпрвин го „собори“ рекордот
Спорт

(ВИДЕО) Белграѓани го дочекаа Ѓоковиќ: Ги постигнав најголемите успеси, но сè уште сум гладен

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ доби свечен пречек во Белград откако ја освои седмата титула на Вимблдон. Илјадници граѓани озлегоа во центарот на Белград да му
Спорт

Ѓоковиќ да ги врати парите од наградниот фонд на Вимблдон

А1он
Новинарот на Вашингтон пост и Гардијан, Бенџамин Батерворт, повторно со напади на Новак Ѓоковиќ, веднаш по финалето. Тој побара од српскиот тенисер да се откаже
Спорт

Британските медиуми пред финалето со навреди за Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга

А1он
Новинарката Хариет Џонстон напиша текст за британскиот таблоид „Дејли мејл“ во кој го навредува српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, но и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ. Новинарката
Спорт

Ѓоковиќ со победата над Кецмановиќ до осминафиналето на Вимблдон

А1он
Првиот носител на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со феноменален меч го совлада Миомир Кечмановиќ со 3:0 (6:0, 6:3, 6:4). Со тоа Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето