novak dzokovic

Спорт

„Пежо“ ја прекина соработката со Новак Ѓоковиќ

А1он
Автомобилската компанија „Пежо“ сепак ќе го раскине спонзорскиот договор со Новак Ѓоковиќ. „Пежо“ и Ѓоковиќ соработуваа од 2014 година. Компанијата реши да го повлече спонзорството
Спорт

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека не е „антиваксер“, но дека попрво би ги пропуштил следните најголеми турнири отколку да ја прими вакцината против
Спорт

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

А1он
Иако претходно беше потенцирано дека Новак Ѓоковиќ нема да може да настапи на претстојниот Ролан Гарос доколку не прими вакцина против ковид, тоа се промени.
Спорт

Ѓоковиќ пред граничните власти во 22 часот, повторно притвор за српскиот тенисер

А1он
Заврши сослушувањето пред судијата Ентони Кели кој во првото рочиште ја поништи одлуката за укинување на австралиската виза на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Федералниот суд
Свет

Морисон: Австралијците жртвуваа многу за време на пандемијата, со право очекуваат дека ќе бидат заштитени

А1он
Австралискиот премиер Скот Морисон ги коментираше последните случувања во врска со Новак Ѓоковиќ, откако австралискиот министер за имиграција Алекс Хок го искористи своето дискреционо право