tenis

Спорт

Филип Краиновиќ се повлече од Вимблдон

А1он
Српскиот тенисер Филип Краиновиќ реши да се повлече од Вимблдон на само два дена пред почетокот на турнирот, пренесуваат странските медиуми. Крајиновиќ требаше да игра
Спорт

Кирјос: Не жалам, загубив од најголемиот на сите времиња

А1он
Ник Кирјос е подготвен за настап на Вимблдон. Австралиецот, кој минатата сезона во финалето беше поразен од Новак Ѓоковиќ, ги прескокна тестовите пред Грен слем
Спорт

Зверев го скрши жилавиот Јари, Агут го нокаутира Медведев

А1он
Денешниот турнир во Хале донесе многу интересни натпревари,а домашната публика секако може да биде задоволна, бидејќи нивниот миленик го совлада Чилеанецот Николас Јари. Резултатот беше
Спорт

Шокантен пораз на Ѓоковиќ во осминафиналето во Монте Карло

А1он
Огромен шок за Новак Ѓоковиќ во осминафиналето во Монте Карло. Најдобриот тенисер во светот го одигра еден од своите најслаби натпревари во последните неколку месеци,
Спорт

ВИДЕО: Тенисерката падна на земја и врисна од болки – ја изнесоа од теренот со количка

А1он
Канадската тенисерка Бјанка Андрееску заработи страшна повреда на скочниот зглоб на Мастерсот во Мајами. Андрееску беше посериозно повредена на почетокот од вториот сет против Екатерина
Спорт

Голем скандал во тенисoт: Играчи продавале гем за 400 евра, меч за 2.000 евра

А1он
Тенискиот свет моментално го тресе голем скандал со наместени натпревари. Според францускиот „Тим“ ова е веројатно најголемиот ваков скандал во историјата на тенисот. Властите истражуваат
Спорт

Ѓоковиќ остана без првото место: Алкараз го симна од врвот

А1он
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз го освои Мастерсот во Индијан Велс победувајќи го во финалето Данил Медведев, а воедно од првото место го симна Новак Ѓоковиќ