maks ferstapen

Спорт

Ферстапен: Лудило, ова е неверојатна година за сите нас!

А1он
Макс Ферстапен ја освои својата втора последовна светска титула во Формула 1 по неверојатната победа на Големата награда на Јапонија. На патеката Сузука, Холанѓанецот победи
Спорт

Ферстапен ја освои пол-позицијата, а ќе стартува од 15 место

А1он
Макс Ферстапен ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Белгија. Сепак, поради казната, бидејќи го смени моторот, Холанѓанецот траката ќе ја започне од