formula 1

Свет

„Би примил куршум за Путин“ – поранешниот прв човек на Формула 1 се уште му се восхитува на рускиот претседател

А1он
Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, изрази поддршка за Владимир Путин, нарекувајќи го рускиот лидер „личност од прва класа“, додека го критикуваше украинскиот лидер
Спорт

ВИДЕО: Тежок судар на синот на Михаел Шумахер на Ф1 трката во Саудиска Арабија

А1он
Синот на легендарниот Михаел Шумахер, Мик имаше страшен судир во квалификациите за Големата награда на Саудиска Арабија. Тој изгуби контрола над болидот, по што силно
Спорт

Доменикали: Се надевам на продолжување на битката Верстапен – Хамилтон, но сметам и на други тркачи

А1он
Шефот на Формула 1, Стефано Доменикали, рече дека се надева дека ќе ја продолжи борбата меѓу возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон и возачот на Ред