formula 1

Спорт

Ферстапен ја освои пол-позицијата, а ќе стартува од 15 место

А1он
Макс Ферстапен ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Белгија. Сепак, поради казната, бидејќи го смени моторот, Холанѓанецот траката ќе ја започне од
Свет

„Би примил куршум за Путин“ – поранешниот прв човек на Формула 1 се уште му се восхитува на рускиот претседател

А1он
Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, изрази поддршка за Владимир Путин, нарекувајќи го рускиот лидер „личност од прва класа“, додека го критикуваше украинскиот лидер
Спорт

ВИДЕО: Тежок судар на синот на Михаел Шумахер на Ф1 трката во Саудиска Арабија

А1он
Синот на легендарниот Михаел Шумахер, Мик имаше страшен судир во квалификациите за Големата награда на Саудиска Арабија. Тој изгуби контрола над болидот, по што силно