Спорт

Спорт – Фудбал – Вести – Кошарка – Тенис – УЕФА – ФИФА – НБА | А1он

Спорт

Крис Пол влезе во Топ 5 во историјата на НБА според бројот на украдени топки

А1он
Кошаркарот на Феникс санс, Крис Пол, имаше три украдени топки ноќеска на натпреварот против Мајами (106:86) и го помина легендарниот Морис Чикс во оваа статистичка
Спорт

Покетино по елиминацијата на Баерн: Тешко е да уживате во играта кога сте на работ

А1он
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино ги сподели своите впечатоци по синоќешниот реванш четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен (0:1). Во првиот
Спорт

Јужноамериканските фудбалери ќе се вакцинираат со донација од кинески Синовак

А1он
Кинеската компанија „Синовак Биотек“ ќе донира 50.000 дози од своите вакцини против Ковид-19 на Јужноамериканската фудбалска асоцијација (КОНМЕБОЛ) наменета за вакцинирање на локалните фудбалери. -Ова
Спорт

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

А1он
Дисциплинската комисија на Серија А му изрече денеска суспензија од еден натпревар на напаѓачот на италијанскиот прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, поради црвениот картон што го
Спорт

Закрепнува норвешкиот ски-скокач Танде, кој имаше страотен пад на Планица

А1он
Норвешкиот репрезентативец во скијачки скокови, 27 – годишниот Даниел Андре Танде, кој пред две и пол недели доживеа тежок пад на скокалницата во Планица, по
Спорт

Медведев е позитивен на коронавирусот, се повлече од турнирот во Монте Карло

А1он
Вториот светски рекет Русинот Данил Медведев се повлече од тенискиот турнир од Мастерс серијата во Монте Карло, бидејќи е позитивен на Ковид-19. Одлуката попладнево ја