luka jovic

Спорт

Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

А1он
Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, може да го напушти мадридскиот клуб, објави Николо Шира. Според италијанскиот новинар, агентот на 23-годишниот Србин работи на заминување