celzi

Спорт

Абрамович му ја предал контролата на фирмата на директорот на Челзи на денот на инвазијата врз Украина

А1он
Рускиот бизнисмен Роман Абрамович ја префрлил компанијата што ја контролирал со инвестиции од десетици милиони долари на директорот на англискиот фудбалски клуб Челзи на денот
Спорт

Силва е подготвен да го продолжи договорот со Челзи до 2023 година

А1он
Дефанзивецот на Челзи, Тијаго Силва може да го продолжи договорот со клубот од Лондон. Според Фабрицио Романо, 37-годишниот фудбалер е подготвен и отворен за преговори.
Спорт

Челзи и Манчестер Сити ќе играат во финалето на ЛШ, Реал потклекна во Лондон

А1он
Челзи ќе биде противникот на Манчестер сити во финалето на фудбалската Лига на шампионите. „Сините“ од Лондон вечерва на својот терен го победија Реал Мадрид
Спорт

Челзи и Реал ремизираа, борбата за финале отворена пред реваншот

А1он
Патникот во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ) во пресметката меѓу Реал и Челзи остана отворено за реваншот во Лондон, откако двете екипи одиграа нерешено
Спорт

УЕФА во петок ќе одлучи за исфрлањето на Реал, Сити и Челзи од Лигата на шампионите

А1он
Висок претставник на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) не ја исклучи можноста Реал Мадрид, Манчестер сити и Челзи, три од 12-те клубови кои застанаа зад новата
Спорт

Абрамович потрошил 126 милиони евра на отпремнини за тренерите што ги избрка

А1он
Сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович, само на отпремнини за поранешните тренери потрошил над 126 милиони евра, објави денеска „Дејли Мејл“. Последната „жртва“ на
Спорт

Лампард ќе биде отпуштен ако Челзи загуби од Лестер вечерва

А1он
Тренерот на Челзи, Френк Лампард, ќе добие отказ доколку лондонскиот премиерлигаш загуби вечерва на гостување кај Лестер во рамки на 18. коло во Премиерлигата, објави