dzef bezos

Свет

Вработените во Амазон гласаа за формирање синдикат на магацинот на Стејтен Ајленд

А1он
Вработените во Амазон во Њујорк гласаа „за“ формирање на првиот американски синдикат во гигантот за онлајн трговија, покажаа резултатите објавени денеска. Тоа според американските медиуми
Свет

ВИДЕО: Успешен лет во вселената на ракетата на Џеф Безос со шест патници

А1он
Вселенската компанија на милијардерот Џеф Безос „Блу Ориџин“ (Blue Origin) денеска успешно го изведе третиот комерцијален лет во вселената, но првпат со шест патници. Ракетата
Свет

Џеф Безос вети две милијарди долари за намалување на ерозијата на почвата

А1он
„Фондот за Земјата“, создаден од основачот на технолошкиот гигант Амазон, Џеф Безос, вети две милијарди долари за борба против климатските промени преку обнова и трансформирање
Свет

Компанијата на Џеф Безос ќе гради вселенска станица „Орбитален гребен“

А1он
Компанијата „Блу Ориџин“, сопственост на милијардерот Џеф Безос, соопшти дека планира да развие комерцијална вселенска станица што ја нарече „Орбитален гребен“, во која ќе учествива
Магазин

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

А1он
Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард”
Магазин

ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот утре ќе полета во Вселената

А1он
Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, утре рано наутро ќе му се приклучи на „клубот на астронаути“, со првиот свој лет преку неговата компанија „Блу
Свет

Писмо до најбогатиот човек во светот: „Зголеми ги платите и плаќај повеќе даноци“

А1он
Околу 400 светски политичари му упатија писмо на најбогатиот човек во светот, сопственикот на Амазон, Џеф Безос во кое бараат компанијата да ги промени работните