vasington post

Свет

Трамп во кампањата кажува по 50 лаги дневно, пресмета „Вашингтон пост“

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп кажува во просек повеќе од 50 лаги на ден. Ова е јасно од анализа на фактите направена од американскиот весник „Вашингтон
Свет

„Вашингтон пост“ ја врати на работа отпуштената новинарка по твитот за Коби Брајант

А1он
Новинарката на која и беше суспендирано работното место во „Вашингтон пост“ поради „несреќното и ненавремено“ соопштение на Твитер за кривичните дела на Коби Брајант, е