google

Свет

ВИДЕО: Лидерите на Фејсбук, Амазон, Гугл и Епл демантираат дека ја задушуваат конкуренцијата

А1он
Лидерите на четирите најголеми американски технолошки компании – Фејсбук, Амазон, Гугл и Епл ги отфрлија пред Конгресот обвинувањата за монопол на дигиталниот пазар, за задушување
Свет

Првите луѓе на Фејсбук, Епл, Амазон и Гугл на сослушување пред американските конгресмени

А1он
Првите луѓе на најголемите технолошки компании Фејсбук, Епл, Амазон и Гугл денеска ќе присуствуваат на сослушување пред американските конгресмени, кои ќе се обидат да ја
Свет

Австралиска агенција го тужи „Гугл“ поради измама на корисниците

А1он
Австрилската агенција за конкурентност и заштита на потрошувачите (АЦЦЦ) покрена судска остапка против „Гугл“ (Google), тврдејќи дека компанијата ги измамила своите потрошувачи како во значителна
Свет

Светските интернет платформи ги запреа нацистичките и расистички содржини

А1он
Најголемите светски интернет платформи, Гугл, Амазон и Виш донесоа одлука да ги стопираат и отстранат нацистичките и расистичките содржини и реклами, јави денеска Би Би
Економија

Поранешниот извршен директор на Гугл основа Академија за дигитални услуги на САД

А1он
Поранешниот извршен директор на Гугл, Ерик Шмит, се здружува со поранешниот заменик министер за одбрана на САД, Роберт Ворк, заради формирање технолошки универзитет наречен Академија
Економија

Како изгледа работата на Facebook и Google кампањи за компании од Силиконската долина од Македонија?

А1он
На почетокот на месецов пишувавме за агенцијата LeanSEM и нејзината успешна маркетинг приказна. Тие работат од Скопје (Тафталиџе во нормални времиња, од дома во овие
Свет

Големите компании се обединија против сексуалната злоупотреба на малолетни лица на Интернет

А1он
Околу дваесет компании како Амазон, Епл, Фејсбук, Гугл и Мајкрософт, собрани во Тек коалиција (Tech Coalition), објавија денеска план за заедничка борба против сексуална злоупотреба
Свет

Во САД наскоро судски процес против „Гугл“ поради монополската позиција на пазарот за онлајн продукти

А1он
Министерството за правда на САД и јавните обвинителства на неколку американски сојузни држави наскоро може да почнат судски процес против компанијата „Алфабет Инк“ на „Гугл“