Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

ВИДЕО: Домородци со децении го сметале принцот Филип за бог, ќе го испратат со посебни ритуали

А1он
Едно племе од зафрлената островска држава Вануату, во јужниот Пацифик, со децении го славело британскиот принц Филип како божество, а неговата смрт ќе ја одбележи
Магазин

Почина актерот што го глумеше таткото на Тони Сопрано

А1он
Џозеф Сираво, актерот кој остана запаметен по улогата на Џони Бој Сопрано, таткото на главниот лик Тони Сопрано во хит серијата „Сопранови“, починал на 64-годишна
Магазин

Франција нуди стимулации за замена на стари автомобили со електрични велосипеди

А1он
Француските власти имаат намера да им понудат 2.500 евра на сопствениците на стари автомобили со мотори со внатрешно согорување, за да ги однесат возилата во
Магазин

Откажан историскиот лет на НАСА над површината на Марс

А1он
Американската НАСА го одложи првиот лет на малиот самоуправувачки хеликоптер „Генијалност“ (Ingenuity), што се наоѓа на Марс, поради технички проблеми. Како што соопшти НАСА, испитувањето