Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

(ВИДЕО) Првпат снимено: Орки се здружија во напад на голема ајкула

А1он
Несекојдневна случка е снимена со дрон на брегот на Јужна Африка, и тоа е првото видео досега кое ја прикажува оваа ситуација од природата. Група
Магазин

25.000 нарачки за помалку од една минута, клиентите ја урнаа страницата

А1он
Mahindra Scorpio-N се покажа како огромен продажен хит на домашниот индиски пазар. Првите 25.000 примероци од овој SUV беа продадени за помалку од 60 секунди.
Магазин

Се ожени еврокомесарот Јоханес Хан

А1он
Европскиот комесар за финансии Јоханес Хан се ожени со својата долгогодишна партнерка, поранешната австриска вицеканцеларка Сузана Риес-Пасер. „Се венчавме во кругот на семејството и пријателите
Магазин

Го измами целиот свет: Шпански колбас прикажан како нова ѕвезда снимена со телескопот Џејмс Веб

А1он
Француски научник упати јавно извинување откако твитна фотографија од парче колбас хоризо, тврдејќи дека се работи за далечна ѕвезда снимена од вселенскиот телескоп Џејмс Веб.
Магазин

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

А1он
Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Туреј, ја пропушти сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб во квалификацискиот натпревар за Лига Европа
Магазин

Кралското семејство ѝ честиташе роденден на Меган

А1он
Кралското семејство ѝ го честиташе роденденот на војвотката од Сасекс на социјалните мрежи, споделувајќи нејзини фотографии по овој повод. Фотографии од нејзината посета во Обединетото
Магазин

Хоакин Феникс ќе се врати на големото платно како Џокер во продолжението од 2024 година

А1он
Филмското продолжение на психолошкиот трилер оскаровец „Џокер“, базиран на еден од најпознатите негативци од стриповите, ќе се појави во кината на 4 октомври 2024 година,
Магазин

Каролина позитивна на ковид-19, го откажа концертот во Охрид

А1он
Каролина Гочева е позитивна на коронавирус поради што нејзиниот концерт во Охрид се откажува. Пејачката се огласи на социјалните мрежи каде истакна дека се тестирала