Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

Бизнисот им процвета на Турците по смртта на кралицата: Испратиле над 13 тони цвеќe во Велика Британија

А1он
Турските цвеќари сега користат товарни авиони наместо камиони за да испратат што е можно повеќе цвеќиња во Велика Британија. Нарачките за цвеќе се зголемија за
Магазин

Кралот Чарлс III секаде ја носи својата даска за во тоалет, открива поранешeн батлер

А1он
Поради сè што прават за него, неговите вработени го нарекоа „разгалениот принц“ пред официјално да биде именуван за крал. Работата во Бакингемската палата е можност
Магазин

Уште една љубовница на Чарлс трети почина набргу по принцезата Дијана, заврши трагично

А1он
Забранетата романса меѓу Камила и кралот Чарлс, додека тој сè уште беше принц и оженет со принцезата Дијана, им е добро позната на сите, но
Магазин

Акционерите во Твитер го одобрија договорот со Маск за купување на компанијата

А1он
Акционерите во американскиот гигант за социјални медиуми Твитер речиси едногласно го одобрија претходно склучениот договор со Илон Маск за купување на компанијата, јави ДПА. Првично,
Магазин

Чарлс присуствувал на приватна забава пред да умре Кралицата

А1он
Вечерта пред смртта на кралицата Елизабета, принцот Чарлс присуствуваше на забава, не знаејќи што ќе се случи неколку часа подоцна. Кралот Чарлс се смееше и
Магазин

Саудиска Арабија уапси човек кој и го посвети аџилакот во Мека на Елизабета Втора

А1он
Саудиските власти уапсија човек кој тврдел дека отпатувал во светиот муслимански град Мека на аџилак во чест на покојната кралица Елизабета Втора. Еден Јеменец објави
Магазин

Раздор во Балморал: Принцот Хари не вечерал со татко му и брат му, не му било дозволено

А1он
По пристигнувањето во Балморал, принцот Хари не вечерал со својот татко, кралот Чарлс и братот Вилијам, туку во друга куќа заедно со принцезата Ана, принцот
Магазин

Причината позната, Корнелије Ковач починал од коронавирус

А1он
Српскиот композитор Корнелије Ковач почина на 81-годишна возраст во Белград. Причината за смртта на легендарниот српски композитор е, како што пренесува Новости, инфекција со коронавирус.