evrosong

Магазин

Македонија нема да има претставник на Евросонг во Малме

Орце Костов
Македонија нема да оди на Евросонг – Парите МТВ ќе ги насочи за прослава на 80 години радио и 60 години телевизија. Македонската фан страница
Магазин

(ВИДЕО) Хрватска на Евровизија со песна за Путин: Мал подол психопат

А1он
Веднаш по победата на риечката група Let 3 со песната „Мама ШЧ“ на Дора, со молскавична брзина почнаа да се нижат коментари за нивната победа.
Магазин

Ливерпул ќе биде домаќин на Евровизија следната година

А1он
Ливерпул ќе биде домаќин на Изборот за песна на Евровизија 2023 година. Ливерпул беше еден од 20-те градови кои се натпреваруваа за домаќин на Евровизија,
Магазин

ВИДЕО: Андреа на отворањето на Евросонг го фрли македонското знаме па позираше без него

А1он
Андреа Коевска, која ја претставува Македонија на Евросонг додека ја фотографираа во Торино ги збуни присутните откако го фрли македонското знаме на земја, па позираше
Магазин

(ВИДЕО) Свечено отворање на Евросонг: Андреа на тиркизниот тепих, водителот ја поздрави на македонски

А1он
На свеченото отворање на овогодинешното евровизиско издание во Торино, Италија сите 40 натпреварувачи и нивните делегации, претставници на ЕБУ и РАИ беа пречекани на тиркизниот
Магазин

Евросонг ја исклучи Русија од фестивалот

А1он
На Русија нема да и биде дозволено да учествува на годинешниот музички натпревар Евросонг, соопштија организаторите на настанот ЕБУ. Организаторите на настанот, сметаат дека учеството